Hledat

Novinky

Nová kniha o konvergované bezpečnosti

Ke konci roku 2019 ukončilo TTC MARCONI ve spolupráci s Ústavem bezpečnostního inženýrství Univerzity Tomáše Bati (UTB) výzkumný projekt VI20172019054 „Aplikační programový modul pro hodnocení odolnosti v reálném čase z hlediska konvergované bezpečnosti“ z dotačního programu bezpečnostního výzkumu Ministerstva vnitra České republiky.

V rámci tohoto projektu vydalo TTC MARCONI spolu s UTB knihu s názvem „Konvergovaná bezpečnost“. Kniha je zaměřena na oblast, které se TTC MARCONI v bezpečnosti dlouhodobě věnuje, s důrazem na propojení jednotlivých druhů bezpečnosti – zejména fyzické, provozní a kybernetické – do jednoho konvergovaného celku. Na knize se za TTC MARCONI autorsky podíleli Martin Bajer, Václav Kopáček a Petr Malík, ve svých kapitolách se zaměřili právě na význam konvergované bezpečnosti a na přínosy využití nadstavbových informačních systémů a jejich další možnosti z pohledu odolnosti prvků kritické infrastruktury.

Odborná kolektivní monografie je určena všem zájemcům, kteří se chtějí seznámit s novými trendy zajištění bezpečnosti, a osvětluje výhody propojení jednotlivých druhů bezpečností do komplexního celku. Knihu ocení jak pracovníci bezpečnostního managementu organizací, tvůrci integračních platforem, poskytovatelé služeb fyzické, provozní a kybernetické bezpečnosti, tak studenti studijních oborů zaměřených do oblasti bezpečnosti. Pokud máte o knihu zájem, napište nám prosím na ttcm@ttc.cz, rádi Vám ji zašleme.