Hledat

Novinky

TTC MARCONI a TTC MOBILE se staly oficiálními partnery společnosti STREAMWIDE

TTC MARCONI a TTC MOBILE, přední poskytovatelé technologických řešení v oblasti kritické infastruktury a kritické komunikace, uzavřely dohody o obchodním zastoupení se společností STREAMWIDE, globálním lídrem softwarových technologií pro kritickou komunikaci a krizové scénáře.

Cílem partnerství je nabídnout českým zákazníkům v oblasti kritické komunikace pokročilá řešení STREAMWIDE založená na výhodách využití 5G sítí. Jedná se zejména o hlasové, datové, obrazové a lokalizační služby sdružené v jednom reálném čase. Skupina TTC tím tak posílí své kompetence v oblasti dodávek aplikací a služeb využívajících nastupující 5G technologie.

„Mobilní krizová komunikace je v současnosti postavena zejména na standardech TETRA a TETRAPOL, které však neumožňují přenos většího množství dat nebo videa. Řešením jsou Mission Critical služby (MCX), tedy širokopásmové kritické komunikační aplikace postavené na základní 4G a 5G infrastruktuře,“ říká Martin Bajer, ředitel rozvoje obchodu TTC MARCONI, a dodává: „MCX aplikace využívají zejména policisté, hasiči, záchranné služby a provozovatelé kritické infrastruktury, kteří spoléhají na kritickou komunikaci. O služby MCX je také opřen nový standard pro mobilní komunikaci na železnici FRMCS.“

Olympijské hry 2024 se službami MCX

MCX řešení od společnosti STREAMWIDE je kupříkladu součástí projektu francouzského ministerstva vnitra RRF (Réseau Radio du Futur – Rádiová síť pro budoucnost). Jeho cílem je poskytování mobilních kritických širokopásmových služeb pro bezpečnostní a záchranné složky a nahradit stávající řešení postavené na úzkopásmových službách TETRAPOL. Projekt RRF poskytne bezpečné, prioritní 4G a 5G připojení pro podporu moderních komunikačních potřeb, zejména pokud jde o data a video.

Širokopásmový MCX standard tak bude hrát klíčovou roli i během letních olympijských her v roce 2024. Počáteční výstavba sítí se totiž ve Francii zaměří právě na místa, která budou vyžívána během této jedné z nejdůležitějších mezinárodních sportovních událostí.